KONST / Litografier / Färglitografi 13568015
nr 1356 8015
Geo Wide
(1921-1998), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 16/150, "Träffpunkt för överlevnad". Motivet: 48x39cm
Åke Ragnar Georg Wide (Geo Wide), målare och grafiker född 1921 i Huskvarna, död i Helsingborg 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:18:22
26/10 17:28:46
100 kr
26/10 18:08:01
Geo Wide
Läs mer om Geo Wide